Skip to main content
Lester Aldridge Logo
Call Us Now 0344 967 0793

Nasz najwyższej klasy zespół prawników, doradców podatkowych i specjalistów ds. spadków jest do Twojej dyspozycji, aby zaoferować Ci wskazówki dotyczące wszystkich aspektów podatków, trustów, testamentów i spadków, zapewniając dostosowane do potrzeb porady, które pomogą Ci zaplanować przyszłość.

Testamenty

Sporządzenie testamentu jest niezbędne, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoi bliscy mają zapewnioną opiekę, a Twoje życzenia zostaną spełnione po Twojej śmierci. Rozumiemy, że może to być stresujący i trudny proces i jesteśmy po to, aby poprowadzić Cię na każdym kroku, wyjaśniając wszystkie praktyczne i finansowe implikacje, aby upewnić się, że Twoja wola dokładnie odzwierciedla i chroni Twoje interesy.

Niezależnie od tego, czy chcesz zabezpieczyć swoje aktywa, zaoszczędzić podatki, czy przekazać darowiznę na cele charytatywne; możemy pomóc sporządzić nowy testament lub dokonać przeglądu istniejącego testamentu, aby upewnić się, że spełnia on Twoje potrzeby i zapewnia spokój ducha.

Trwałe pełnomocnictwa

Trwałe pełnomocnictwo (Lasting Powers of Attorney) to dokument prawny, który pozwala wybrać jedną lub więcej osób do pomocy w podejmowaniu decyzji lub podejmowaniu decyzji w Twoim imieniu. Oznacza to, że masz większą kontrolę nad tym, co się z Tobą dzieje, jeśli nie możesz samodzielnie podejmować decyzji, takich jak wypadek lub choroba. Możemy dla Państwa przygotować i zarejestrować stałe pełnomocnictwa oraz złożyć wnioski o powołanie zastępców.

Spadki

Radzenie sobie z osobistymi sprawami zmarłego jest często mieszanką trudnych emocji i frustracji. Porządkowanie majątku wymaga czasu i często jest niezwykle złożone.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy i porady, czy też chcesz, abyśmy całkowicie zdjęli ten ciężar z Twoich barków, możemy Ci pomóc. Oferujemy konkurencyjne opłaty, które są proste i zrozumiałe, a nasz zespół ma również duże doświadczenia w obsłudze skomplikowanych spraw z trudnymi kwestiami podatkowymi i powierniczymi.

Możemy również pomóc tam, gdzie zaangażowane są aktywa zagraniczne lub gdy aktywa brytyjskie stanowią część majątku rezydenta innego kraju.

Trusts

Trusts to jest prawne porozumnienie w którym właściciel wskazuje zaufanych powierników, którzy mają zarządzać finansami w jego życia, lub po jego śmierci oraz dopilnować aby pieniądze zostały przekazane zgodnie z wolą właściciela,  właściwym osobom.

Trusty to doskonały sposób na dbanie o swoje aktywa (pieniądze, inwestycje, grunty lub budynki), oszczędzanie podatków i ochronę interesów beneficjentów.

Bez względu na powód, dla którego chcesz stworzyć trust, nasz oddany zespół specjalistów może zaoferować fachowe doradztwo prawne we wszystkich aspektach prawa trustowego i podatkowego.

Możemy pomóc w tworzeniu, rozwiązaniu i administrowaniu trustami, a także w bardziej złożonych i wrażliwych sprawach, takich jak spory rodzinne i kwestie spadkowe.

Planowanie podatków

Od doradztwa oszczędnościowego po przyszłościowe planowanie podatkowe, pomogliśmy tysiącom firm i prywatnym osobom w maksymalnym wykorzystaniu ich pieniędzy. Nasz zespół licencjonowanych doradców podatkowych, techników i prawników może zapewnić Ci porady i rozwiązania dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb i celów, w tym planowanie podatku od spadków, zarządzanie podatkiem od zysków kapitałowych, planowanie podatkowe offshore (z dala od Wielkiej Brytanii) i strategie sukcesji. Doradzamy również w kwestiach biznesowych dla właścicieli, w tym w zakresie programów Enterprise Investment Scheme i Enterprise Management Incentives.

Magdalena Lipinska

Magdalena uzyskała kwalifikacje prawnika  w 2017 roku. W 2021 roku dołączyła do zespołu Lester Aldridge’a i pracuje w biurze w Bournemouth, Dorset.

Magdalena doradza klientom we wszystkich aspektach testamentów, trustów, spadków, planowania podatkowego, planowanie spadkowego oraz pełnomocnictw.

Oprócz bycia prawnikiem, jest również członkiem w The Society of Trust and Estate Practitioners (towarzystwo praktyków powierniczych i spadkowych) aby dalej rozwijać swoje umiejętności i wiedzę techniczną.

Jest również uznana przez Chartered Institute of Linguists jako Chartered Linguist (czarterowy instytut językoznawczy), czyli osoba wysoce kompetentna językowo, posiadająca kwalifikacje do porozumiewania się zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Możesz skontaktować się z Magdaleną, Polskim prawnikiem,  poprzez e-mail Magdalena.Lipinska@la-law.com poprzez Whatsapp, sms lub telefonicznie pod numerem  01202 702 684 / 07741658858.


Testamenty, Podatek spadkowy, Pełnomocnictwo i Trusts

Your Key Contact